Stručni skup za voditelje Županijskih stručnih vijeća za stručne suradnike edukacijske rehabilitatore, logopede i socijalne pedagoge

U Učeničkom domu Srednje škole Plitvička jezera održan je stručni skup za voditelje Županijskih stručnih vijeća za stručne suradnike edukacijsko-rehabilitacijskog profila, logopede i socijalne pedagoge 21. i 22. listopada 2016. godine.

Tema stručnog skupa je bila Zaštita prava i interesa djeteta/učenika s teškoćama u razvoju i Instrumenti procjene u logopediji, edukacijskoj rehabilitaciji i socijalnoj pedagogiji. Voditelji skupa bili su viši savjetnici za stručne suradnike iz Agencije za odgoj i obrazovanje Vladimira Brezak, prof., Luči Lončar, prof., Robert Cimperman, prof. i Mara Capar, prof.

Skupu su nazočili voditelji Županijskih stručnih vijeća iz cijele Hrvatske kao i drugi zainteresirani stručni suradnici  -  edukacijski rehabilitatori, logopedi i socijalni pedagozi iz vrtića,  osnovnih i srednjih škola te različitih centara za odgoj i obrazovanje učenika s teškoćama u razvoju.

Prvog dana skupa održana su predavanja profesora s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta iz Zagreba o instrumentima procjene u logopediji, edukacijskoj rehabilitaciji i socijalnoj pedagogiji. Drugog dana održane su radionice o mjernim instrumentima i procjene za podrškom stručnih suradnika u odgojno-obrazovnim ustanovama te izrada forme stručnog mišljenja po profilima.

objavio: Andreja Aždajić   datum: 7. 11. 2016.