REGIONALNO NATJECANJE GASTRO 2011.

GASTRO je natjecanje učenika ugostiteljsko-turističkih zanimanja organizirano u 9 različitih disciplina.
Domaćin regionalnog natjecanja  za regiju  Sjeverno hrvatsko primorje (Primorsko- goranska, Ličko-senjska i Istarska županija) bila je Srednja škola Markantuna  de  Dominisa u Rabu.

Učenici naše škole sudjelovali su u sljedećim disciplinama:

1. Pripremanje menija – Snežana Kalember
2. Posluživanje menija -  Stjepan Rožman
3. Pripremanje slanoga i slatkoga jela pred gostom (flambiranje) – Domagoj Flanjak
4. Pripremanje hladnoga i slanoga izloška – Anamaria Crnković
9. Predstavljanje turističke destinacije – Martina Mandić.

U turističkoj disciplini bili smo iznimno uspješni,  te će predstavnica naše škole Martina Mandić sudjelovati  i na državnom natjecanju GASTRO 2011 koje će se održati u travnju na otoku Braču.

Zadatka joj je bio na što zanimljiviji način predstaviti turističku ponudu Splitsko-dalmatinske županije na hrvatskom i engleskom jeziku. Sama natjecateljska disciplina predstavlja kombinaciju znanja i vještina iz turizma, marketinga, hrvatskog jezika i književnosti, stranog jezika, geografije, kulturno-povijesne baštine i računalstva.

Želimo joj puno uspjeha!!!

Nažalost sudionici ugostiteljskih disciplina nisu se uspjeli plasirati na državno natjecanje iako su stručno i odgovorno obavili svoje zadatke.

I oni zaslužuju sve pohvale!

objavio: Marijana Furlan   datum: 9. 3. 2011.