Korisnik:
Lozinka:
Obavezni udžbenici

« Studeni 2021 »

Ispis statistike od 28. 2. 2011.

UČENICI SREDNJE ŠKOLE PLITVIČKA JEZERA NA SAJMU POSLOVA

Zavod za zapošljavanje Ličko-senjske županije organizirao je četvrti Sajam poslova koji se održao 9. ožujka 2011. u Gospiću. Sajam poslova, osim poslodavcima i potencijalnim radnicima, namijenjen je i učenicima. Na jednom mjestu mogu dobiti vrijedne informacije o stanju na tržištu rada, mogućnostima nastavka obrazovanja, profesionalnom informiranju, zakonskim odredbama vezenim uz zapošljavanje, te ostalim programima koje provodi Zavod.

Budući da je Srednja škola Plitvička jezera već tradicionalno partner u organizaciji ove manifestacije, učenici su i ove godine posjetili Sajam poslova i predstavili školu svojim radom. Naši vrijedni budući konobari i kuhari su pripremili i poslužili raznovrsna jela i pića na temu «Lika u srcu».
Zadovoljstvo njihovom ponudom i brigom za goste izrazili su svi sudionici Sajma poslova, te im stoga za stručnost i organizaciju posla dajemo im najbolje ocjene!

Sajam poslova su posjetili i učenici zanimanja hotelijersko-turistički tehničar. Učenici su pratili cjelokupan program: svečano otvorenje, prezentacije poslodavaca, te razgovarali s predstavnicima Zavoda i gospodarstvenicima, a najviše od svega ih se dojmio računalni program «Moj izbor». Navedeni program  preporuča učenicima zanimanja za koja bi se mogli opredijeliti temeljem njihovih interesa, znanja i vještina. Osim što može biti koristan, učenicima je omogućio i malo zabave.

Osim Sajma poslova učenici trećeg razreda hotelijersko-turistički tehničar bili su u posjeti i Državnom arhivu u Gospiću u kojem su mogli vidjeti čitav proces prikupljanja, sređivanja, obrade i čuvanja dokumenata. S obzirom da je ovo jedina institucija ovakve vrste u županiji onda je bilo od neprocjenjive važnosti da je učenici u sklopu nastave zavičajne povijesti  posjete.

Državni arhiv u Gospiću je područni arhiv i javna ustanova kojoj je osnovna zadaća obavljanje arhivske djelatnosti u na arhivsko i registraturno gradivo državnih tijela, pravnih osoba s javnim ovlastima i javnih službi koje su djelovale ili djeluju na području njegove nadležnosti, te u odnosu na gradivo istaknutih pojedinaca i obitelji koje su svojim radom i postojanjem ostavili traga u povijesti Like.

objavio: Marijana Furlan   datum: 11. 3. 2011.

ucenicki.korenica@skole.hr