TERENSKA NASTAVA Karlovac, ponedjeljak 04. travnja 2011.

U ponedjeljak, 04. travnja III. razred htt-a iskoristio je nenastavni dan te zajedno s nastavnicama M. Furlan i R. Babić posjetili smo grad Karlovac.

Prvo smo posjetili Muzejsku zbirku naoružanja Domovinskog rata koja je smještena na Turnju ispred stare austrougarske vojarne. Vidjeli smo tek mali broj naoružanja, oko 20-ak eksponata kojim se služila Hrvatska vojska u Domovinskom ratu. Tu na Turnju bila je prva crta obrane grada. Bilo je vrijedno pogledati muzejsku zbirku zbog: povijesne pouke i edukacije, očuvanja i predstavljanja četiri stoljeća duge vojne povijesti tog prostora, zbog prikaza života i rada te posebno zbog toga što je to jedina za sada muzejska zbirka takve vrste u Republici Hrvatskoj.

Nakon toga smo posjetili Stari grad Dubovac. Imali smo stručnog vodiča koji nam je rekao dosta informacija o samom Dubovcu, ali i gradu Karlovcu. Sa Starog grada pruža se cjelovit pogled na Karlovac. Gradom su u 15. i 16. st. gospodarili kneževi Frankopani i Zrinski, a potom i  karlovački generali. Smješten je na prapovijesnom humku povrh Kupe, a u najvišoj kuli je izložba i vidikovac. S Dubovcem smo zaokružili dio o važnim hrvatskim plemićkim obiteljima.
Potom smo obišli karlovačku šesterokraku zvijezdu i najvažnije kulturno - povijesne znamenitosti kao npr. Glavni gradski trg – trg bana Josipa Jelačića, franjevački samostan i crkvu Presvetog Trojstva, kužni pil i dr.

Bila je to još jedna od zanimljivih terenskih nastava!

objavio: Renata Babić   datum: 8. 4. 2011.