Foto-galerija

Album: Posjet učenika prvih razreda obrazovnoga programa turizam i ugostiteljstvo Nacionalnom parku Plitvička jezera
Posjet učenika prvih razreda obrazovnoga programa turizam i ugostiteljstvo Nacionalnom parku Plitvička jezera Učenici prvih razreda zanimanja kuhar, slastičar i hotelijersko-turistički tehničar posjetili su Nacionalni park Plitvička jezera. Cilj posjeta bio je upoznati učenike sa suradnjom JU Nacionalni park Plitvička jezera i Srednje škole Plitvička jezera s naglaskom na praktičnu nastavu i stipendiranje učenika. Program je održan u kongresnoj dvorani hotela Jezero. Učenicima se obratio ravnatelj Parka gospodin Tomislav Kovačević te im predstavio oblike suradnje sa Školom. Naglasak je bio na važnosti ulaganja u ljudske potencijale, posebno mlade ljude koji žive i školuju se na ovom području te o potrebi cjeloživotnoga obrazovanja. Unatoč nepovoljnoj trenutnoj situaciji izazvanom pandemijom, Park planira i treću godinu za redom raspisati javni poziv za stipendiranje učenika naše škole. Voditeljica Službe marketinga i prodaje gospođa Marija Turkalj održala je prezentaciju o Nacionalnome parku, prirodnim i kulturnim vrijednostima, počecima razvoja turizma i o turizmu danas. U zaključku je istaknuta važnost održivog razvoja i suradnje s lokalnom zajednicom. Potom je gospođa Sanja Ivanković v.d. predstojnice Podružnice hotelijerstva i ugostiteljstva predstavila organizacijsku strukturu same podružnice te planove koje Park ima vezano uz rekonstrukciju ugostiteljskih kapaciteta koji će nuditi visoku kvalitetu usluga te će imati potrebu za zapošljavanjem mladih i stručnih osoba. Učenicima je predstavila potrebu za praćenjem suvremenih trendova u turizmu i ugostiteljstvu kroz primjere suradnje s lokalnom poljoprivrednom proizvodnjom koju današnja gastronomija podrazumijeva. Na taj se način pridonosi gospodarskoj i demografskoj situaciji na našem području. Programu su prisustvovali voditelji ugostiteljskih objekata i njihovih odjela, koji su ujedno i mentori učenicima na praktičnoj nastavi, ravnateljica škole Željka Brozović i njihove razrednice Josipka Vuković i Marijana Furlan. Učenici nisu skrivali oduševljenje što su bili gosti te su puno naučili o Parku i njegovoj ulozi u zajednici. Zahvaljujemo Parku na pozivu te se veselimo nastavku dugogodišnje suradnje!
Prezentacija

Preuzmi sliku