16. Smotra ugostiteljskih škola u Komiži

Petak 9. svibnja bio je „najslađi dan u godini“ u Komiži, naime održana je 16. Smotra ugostiteljskih škola Splitsko-dalmatinske županije i gostiju, u organizaciji Srednje škole Antun Matijašević Karamaneo iz Visa  na kojoj su učenici ugostiteljskih škola predstavili svoja umijeća koja su stekli u svom dosadašnjem školovanju.

Smotra je održana u dva dijela. Prvo su na komiškoj Rivi Svetega Mikule, ispred Ribljeg restorana, učenici svake od škola sudionica pripremali po jedan koktel koji su gosti mogli kušati. Drugi dio smotre održan je u večernjim satima ispred hotela Biševo. Program je započeo pjesmom klapa Gusarice i Liket te dodjelom zahvalnica za sudjelovanje na smotri. Nakon toga u hotelskoj sali slijedila je gozba; na bogatom švedskom stolu predstavljena su najrazličitija jela koja su za ovu prigodu pripremili učenici.

Smotru je otvorila saborska zastupnica i komiška gradonačelnica Tonka Ivčević koja se u svom pozdravnom govoru zahvalila viškoj srednjoj školi koja Komižu svake godine počasti ovom manifestacijom. Gradonačelnica  Ivčević  ujedno je svima nazočnima čestitala Dan Europe ustvrdivši kako Hrvatska zahvaljujući prirodnim ljepotama te vrijednim i kreativnim mladim ljudima itekako ima što pokazati i ponuditi Europi i svijetu.

Iz Splitsko-dalmatinske županije na 16. smotri ugostiteljskih škola u Komiži sudjelovale su: Srednja škola Jure Kaštelan iz Omiša, Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića iz Sinja, Obrtničko industrijska škola iz Imotskog, Srednja škola Brač iz Supetra, Srednja strukovna škola Blaž Jurjev Trogiranin iz Trogira, Srednja škola Tina Ujevića iz Vrgorca, Srednja strukovna škola iz Makarske te, naravno, Srednja škola Antun Matijašević Karamaneo iz Visa. Od gostujućih škola ove su godine sudjelovali: Trgovačko-ugostiteljska škola iz Karlovca, Turističko-ugostiteljska škola iz Šibenika,  Srednja škola Viktorovac iz Siska, Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića iz Ploča, Srednja škola Metković iz Metkovića i, dakako, Srednja škola Plitvička jezera. Našu su školu ove godine predstavljale tri učenice: Kristina Šuper, Danijela Žagrović (3. razred kuhara) i Petra Marković (2. razred konobara), mentor je bio stručni učitelj praktične nastave Marin Hrgota uz pratnju ravnatelja Šime Pavlovića.

objavio: Andreja Aždajić   datum: 15. 6. 2014.