Školska knjižnica je ugodan prostor s puno svjetla i zasebnim prostorom za rad.

Opremljena je s oko 3800 svezaka knjižne građe te računalima s četiri izlaza na Internet. Dva su priključka za prikopčavanje prijenosnih računala.

U knjižnici su laserski printer, digitalni fotoaparat i druga oprema potrebna za samostalni rad učenika.

Osim lektire, učenici mogu pronaći i stručnu literaturu vezanu za njihova zanimanja te zatražiti pomoć knjižničarke u izradi samostalnih radova.

Svoje slobodno vrijeme učenici mogu neometano provoditi u prostoru knjižnice.

IZ PRAVILNIKA O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

1. Knjižničnu građu imaju pravo koristiti učenici, nastavnici i ostali radnici škole.

2. Knjižničnu građu korisnicima posuđuje samo knjižničar Škole u redovnom radnom vremenu školske knjižnice.

3. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi :

- odjednom 2 knjige na rok od 15 dana

- odjednom 2 broja časopisa na rok od 5 dana

4. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine te časopise i AV građu za potrebe nastave.

5. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakoga oštećenja i uništavanja (podcrtavanja, šaranja, trganja listova, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota).

6. Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu, odgovoran je za nadoknadu štete. Za posuđenu građu odgovoran je onaj tko ju je posudio.

7. Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti i vratiti u školsku knjižnicu istovrsni primjerak kakav je posudio ili knjižnici platiti u protuvrijednosti oštećenog ili izgubljenog primjerka građe.

8. Korisnici knjižnice dužni su javiti knjižničaru svoj odlazak iz Škole. Prije odlaska iz Škole dužni su vratiti svu posuđenu knjižničnu građu u školsku knjižnicu, nakon čega im se izdaje potvrda o nedugovanju u školskoj knjižnici.

9. Pristup policama s knjižnom građom i časopisima je slobodan.

10. U knjižnici treba vladati red i mir. Korisnika koji narušava radnu atmosferu, knjižničar je dužan udaljiti iz prostora knjižnice.

MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA O RADU KNJIŽNICE!