Srednja škola Plitvička jezera nositelj projekta „Moja karijera u ugostiteljstvu i turizmu“

Srednja škola Plitvička jezera nositelj je europskog projekta  „Moja karijera u ugostiteljstvu i turizmu“.  Partner na projektu je Gospodarska škola Varaždin. Projekt je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda, a ukupna vrijednost je 751 094,00 kuna.  U utorak, 02.lipnja 2015. godine u Korenici je održana press konferencija na kojoj je projekt predstavljen.

Tijekom 12 mjeseci provođenja projekta nastavnici će biti educirani za izvođenje novih nastavnih sadržaja u područje Kuharstva i Prehrane i poznavanja roba. U sklopu projekta u Srednjoj školi Plitvička jezera i Gospodarskoj školi Varaždin bit će osnovan Centar za razvoj karijere u ugostiteljstvu i turizmu. Zadaća Centra za razvoj karijere u ugostiteljstvu i turizmu je povezivanje poduzetničkih mogućnosti sa zanimanjem kuhar. Cilj projekta je da učenici smjera Ugostiteljstvo i turizam steknu relevantne kompetencije za bolju zapošljivost.

Ovaj projekt je vrlo važan za Srednju školu Plitvička jezera, jer je to prvi projekt koji je financiran iz sredstava Europske unije , a provodi ga naša škola -  naglasio je Šimo Pavlović, ravnatelj Srednje škole Plitvička jezera.
Na konferenciji za medije u Korenici o projektu su govorili i Katica Kalogjera-Novak, ravnateljica Gospodarske škole Varaždin, Valentina Bublić, predstavnica Ličko-senjske županije te Boris Luketić, načelnik Općine Plitvička jezera.
Projekt provodi Srednja škola Plitvička jezera uz financijski podršku EU iz
Europskog socijalnog fonda
„Ulaganje u budućnost“

Adresa: Srednja škola Plitvička jezera
Korenica, Zagrebačka 2,
01/ 8000 - 599

Za više informacija:
Ana Rapo, mag.comm.
e-mail: ana.rapo1@skole.hr

objavio: Andreja Aždajić   datum: 8. 6. 2015.