Proslava dana škole

Malo je poznato da srednja škola Plitvička jezera  08. travnja slavi dan škole .  Kako je ove godine upravo na taj datum bio i Uskrs, škola  je proslavu pomaknula na 13. travanja  te na  priredbu pozvala sve stanovnike općine Plitvička jezera i sve ljude dobre volje jer je upravo tog dana škola otvorila svoja vrata.  Odazvali su se mnogi, a posebno ističemo predstavnike OŠ Dr. Franjo Tuđman i Turističku zajednicu koja je uvijek podrška našem radu.

Prigodni program započeo je u 9.00 sati promocijom same škole i okupljanjem uzvanika.  Učenici su postavili info- pult  i stol s uštipcima, kiflicama i sokovima  u prostorima škole za uzvanike kao bi istaknuli svoja buduća zanimanja, ali i približili rad škole svima koje to zanima.
                Predstava je počela u 10.00 folklornom skupinom koja je zaplesala i zapjevala u narodnim nošnjama svojih zavičaja. Nakon njih uslijedile su razne plesne, pjevne i glumačke točke, a posebno treba istaknuti gostovanje učenice OŠ Dr. Franjo Tuđman koja je izvela svoj monolog s kojim je izborila državno natjecanje na LIDRANU.
                Ove je godine prvi put sa školskim bendom nastupio i učenik osmog razreda OŠ iz Korenice koji svira bubnjeve i odlična je nadopuna školskom bendu. Budući da namjerava iduće godine upisati našu školu, bend je zaključio da je za zajednički nastup pravo vrijeme.
Naravno, za kraj želimo istaknuti kako nam je drago što je školskoj priredbi prisustvovala i odgojna skupina vrtića Slapić iz Korenice.

Hvala svima koji su se odazvali pozivu i slavili s nama!

objavio: Andreja Aždajić   datum: 16. 4. 2012.