« Svibanj 2024 »

Županijska smotra LiDraNo 2022./2023.

U Korenici je 7.3.2023. u prostorima KIC-a, a u organizaciji Srednje škole Plitvička jezera, održana je županijska razina smotre LiDraNo. Natjecanju su nazočili učenici osnovnih i srednjih škola Ličko- senjske županije te pokazali svoje scenske i literarne vještine Povjerenstvima koja su predložila sljedeće učenike i radove za Državnu smotru LiDraNo:

U kategoriji literatnih radova za državnu smotru predloženi su:   literarni rad Glava u oblacima  učenice Karle Stilinović 7.r.,  mentorica Đurđica Luketić OŠ Jure Turića iz Gospića te literarni rad pod naslovom Vjetar, učenika Juraja Kolačevića 5.r., mentorica Ivana Kovačević, OŠ Ante Starčevića, Klanac.

U kategoriji literarnih radova srednjih škola predložen je rad Moja Lika, učenice 3.r. Gimnazije Gospić Marije Vrkljan, mentorica Anela Serdar Pašalić i rad Moja Kemija učenice 2.r. Srednje škole P.R. Vitezovića, Teje Španić, mentorica Radica Turina.

U kategoriji školski list predložen je školski list OŠ Luke Perkovića Brinje, Lukina škrinjica, mentorica: Kristina Maratović; glavne urednice: Maja Marija Borić i Ana Vranić te grafička urednica Natali Krznarić.

U kategoriji novinarskih radova predložen je rad učenice Ive Šušić: Miješanje slenga, tuđica i modernih kratica u hrvatski jezik, 8.r.- OŠ dr. Franje Tuđmana, Lički Osik, mentorica Renata Milković Domazet

Bogati dramsko-scenski izričaj predvodila je glumica Sabina Salamon. Monolog učenice 5.r. Tihane Marković, pod mentorstvom Anite Borovac OŠ Jure Turića, iz teksta Ivana Kušana „Lažeš Melita“ predložen je za sudjelovanje na državnoj smotri kao i monolog učenice Matee Crnović, Gimnazije Gospić pod mentorstvom Anele Serdar Pašalić, ulomkom iz djela Hotel Babilon Mire Gavrana.

Prijedlozi skupnih scenskih nastupa za državnu smotru iznose se kasnije.

Čestitke učenicima i mentorima!

objavio: Željka Brozović   datum: 9. 3. 2023.